سرفصل ها ی دوره طب سوزنی

101  آناتومی و فیزیولوژی:                                          80 ساعت

 این مقدمه ای است بر ساختارها و عملکردهای بدن انسان با توجه ویژه به بافتهای اساسی بدن و سیستم اسکلتی عضلانی و تنفسی. این تأکید برعملکرد اندام ها و سیستم های اندام (قلب و عروق، دستگاه گوارش، ادرار، سیستم ایمنی لنفاوی) در کنار شیمی اساسی خون، pH خون، مایعات بدن و تعادل الکترولیت و تعادل پایه اسید قرار گرفته است.

  102 ترمینولوژی پزشکی:                                          30 ساعت

 این دوره شامل اصطلاحات پزشکی غربی است که برای بیماریهای مختلف، روشهای جراحی، اقدامات پزشکی و قسمتهای بدن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین شامل اختصارهای پزشکی غربی، شکل گیری مفرد و جمع است.

  103 مقدمه ای بر طب سوزنی (طب سوزنی):                   60 ساعت

 این دوره بر نقاط طب سوزنی تأکید دارد، که در هنگام تحریک، اثرات خاص و مشخصی در عملکردهای فیزیولوژیکی و ساختارهای بدن می گذارد. امتیازات به صورت جداگانه و در ترکیب با توجه به دسته بندی های کلاسیک، تعامل پنج فاز و اثرات درمانی فردی ارائه می شود. 

104 نقطه محل و مریدین (تشخیص طب سوزنی):              60 ساعت:(نظریه 30 ، 30 عملی)

در طی دو چهارم ، دانش آموزان مکان تقریباً چهارصد نقطه طب سوزنی ، محل و کانال های اصلی و مسیر کانال های اصلی را مطالعه می کنند.  (مریدین ها) و کشتی های وثیقه.  موقعیت مکانی هم به صورت سخنرانی و هم در تمرین است و درنظر گرفته شده است تا دانشجویان را برای یافتن دقیق نقاط و کانالها در اختیار دانشجویان قرار دهد.

105 تکنیک طب سوزنی1و2و3و4و5 (طب سوزنی 1 ، 2 ، 3):

 330ساعت (تئوری 110 ، عملی  220)

 این دوره ها ابتدا مفاهیم اساسی مریدین، ​​وثیقه ها و Acupoints را معرفی می کنند. همچنین، تاریخچه طب سوزنی، طبقه بندی، توزیع و کارکرد نصف النهارها و وثیقه ها را کنترل می کند. شامل یک مطالعه دقیق از پنج زنگ و شش عضو بدن فو، یعنی روده و روده بزرگ، معده و طحال، روده و روده کوچک، کلیه و مثانه، مثانه کبد و کیسه صفرا، پریکارد و کانالهای سونژیاو است. علاوه بر این، دانشجویان پس از اتمام مطالعه و کار رضایت بخش، مسیر بیرونی و داخلی کانال ها و اندام ها را بررسی می کنند. Moxibustion ، حجامت ، TENS و دستگاه های مختلف بر اساس تشخیص اولیه و روش های مختلف درمانی گنجانیده شده است. هشت کانال اضافی همچنین در کنار نکات خارق العاده، دوازده واژگون مریدین ، پانزده ودی ، دوازده ناحیه عضلانی و دوازده جلدی بررسی می شود.  سخنرانی-بحث و گفتگو.

 106 مریدین و وثیقه (آناتومی طب سوزنی):           90 ساعت: (تئوری 40 ، عملی 50)

در این دوره شبکه پیچیده ای از مریدین ها و وثیقه ها ارائه می شود که انرژی و عملکرد آن بدن را در یک ارگانیسم متحد ادغام می کند. 12 مریدین اولیه ، مریدین ثانویه و نکات اضافی مورد بحث قرار می گیرد.

  107 آشنایی با گیاهان دارویی و گیاهان دارویی (گیاه شناسی): 360ساعت: (تئوری 180 ، 180)

 این دوره شامل تاریخ و توسعه داروهای گیاهی و طب سوزنی در آسیا و ایالات متحده اصول ورود گیاهان دارویی از جمله اصول رنگ ها و سلیقه ها، ورود گیاهان دارویی است. کانالها  آماده سازی گیاهان دارویی برای مصارف پزشکی نیز ارائه شده است.

سخنرانی – بحث – شناسایی گیاهان دارویی.

  108 فلسفه T.C.M.  (تئوری و تشخیص TCM):                120ساعت

این دوره مقدمه ای مفصل و گسترده در زمینه تئوری های اساسی طب شرقی شرقی و ارتباط تئوری ها با پیشینه تاریخی آنها ، اهمیت فلسفه و کاربردهای بالینی است.

 109 تشخيص افتراقي (تشخيص طب سوزني):                  60ساعت (نظريه 20 ، 40 كاربردي)

اين دوره به منظور فراهم آوردن يك فرآيند استدلالي كاهشي اساسي در مورد دانشجويان در مورد درمان هاي شرقي بيماري هاي مختلف به دانش آموزان ارائه شده است. این شامل روشهای قابل اعتماد برای تمایز شرایط متغیر است که معمولاً در طب شرقی، تمرین دیده می شود. این تئوری ها شامل تئوری های کلاسیک بیماری های عفونی ناشی از عوامل باد و برون مایع خارج از بدن است که شامل اتیولوژی، تظاهرات بالینی، علائم نبض و زبان است. عوارض در مراحل مختلف هر بیماری عفونی.  این دوره همچنین شامل فرمول اصلی گیاهی درمانی است که برای تشخیص متفاوت سندرم و مراحل مختلف پیشرفت بیماری کاربرد دارد.

110 روانشناسی                                                      60 ساعت:

این دوره تاریخچه توسعه تئوری روانشناختی از فروید تا به امروز را در بر می گیرد، نظریه های رفتار و انواع پاللووی و اسکینر را شامل می شود، که ممکن است تحت عنوان “روانگردان” شناخته شود. توضیحات مدرن درباره بیماریهای روانی مانند نوروزها و روانپزشکی توضیح داده خواهد شد.  دیدگاه های سنتی در مورد بیماری های روانی نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

111 آسیب شناسی:                                                  60 ساعت

این دوره تنوع ارگانیسم های بیولوژیکی و سیستم های زمین را در بر می گیرد. روند زندگی از ابتدایی ترین موجودات غیر سلولی تا بسیار پیچیده پستانداران ارائه خواهد شد، همراه با اتصال بین سیستم های زنده و چگونگی تکامل زندگی در پیچیدگی بیشتر از ابتدای کار ساده. مباحث تحت پوشش شامل ساختار سلول و عملکرد، تولید مثل اساسی و ژنتیک، گیاهان و حیوانات / ساختارها، فرآیندهای اساسی زندگی، محیط زیست و زیست کره است.

  112 مشاهدات بالینی (1،2):                                    180ساعت

کارآموز به شما امکان داده می شود که عمل OM و مراقبت از بیماران و مشاهدات بالینی را رعایت کنند. این کارآموزان را برای مدیریت بیماران تحت نظر دانشکده کلینیک درگیر می کند. این شامل کمک به بیماران در پر کردن کلیه فرم های کلینیک لازم (از جمله فرم رضایت نامه)، بررسی منظم پرونده های بیمار برای درک کامل پروتکل بیمار، پیشرفت، درمان و برنامه ارزیابی، نشان دادن صلاحیت در مهارت های ارتباطی، مدیریت بیمار و بیمه می باشد. صورتحساب، گرفتن تاریخچه بیمار، از جمله ثبت علائم حیاتی و همچنین مشاهده اقدامات بالینی سوزن و سایر روشهای OM از جمله ارائه پرونده و بحث.

  113 CPR و کمکهای اولیه:                               20ساعت(تئوری 10 ، عملی 10)

این دوره شامل احیا قلبی ریوی و آموزش کمکهای اولیه است. هدف اصلی این دوره آموزش به دانش آموزان مهارت های روانی حرکتی مورد نیاز در مراقبت های اضطراری برای کمک به ماندگاری زندگی و به حداقل رساندن درد و عواقب آسیب و یا بیماری ناگهانی است.

سخنرانی – بحث – تظاهرات – تمرین.

114 اخلاقی و حقوقی:                                          20 ساعت

این دوره پارامترهای اساسی حقوقی و اخلاقی تمرین را برای پزشک دارای مجوز طب شرقی ارائه می دهد. دامنه عمل، مدیریت ریسک و محرمانه بودن بیمار از جمله مباحث مورد بحث است.

  115 کلینیک غربی:                                           60ساعت

این دوره یک بررسی جامع از اقدامات بالینی پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و کایروپراکتیک ارائه می دهد. یک نمای کلی از جنبه های عمومی پزشکی غربی از جمله پزشکی داخلی، جراحی، زنان و زایمان، علم و علائم، تشخیص و درمان بحث خواهد شد.

 116 clinical observation(مدیریت بالینی)              30 ساعت

به کارآموز فرصت داده می شود تا عمل OM و مراقبت از بیماران و مراقبت از بیماران را رعایت کنند، این شامل کارآموزان فرصتی برای مدیریت بیماران تحت نظر دانشکده کلینیک می باشد که شامل کمک به بیماران در پر کردن است.  از کلیه فرم های کلینیک لازم، (از جمله فرم رضایت نامه)، بررسی منظم پرونده های بیمار برای درک کامل پروتکل بیمار، پیشرفت، درمان و برنامه ارزیابی، نشان دادن صلاحیت در مهارت های ارتباطی، مدیریت بیمار و صورتحساب بیمه، گرفتن تاریخچه بیمار،  از جمله ضبط علائم حیاتی و همچنین مشاهده اقدامات بالینی سوزن و سایر روشهای OM، از جمله ارائه پرونده و بحث و گفتگو.

 117 فارماکولوژی غربی (داروسازی غربی):                  60ساعت

این دوره درک درستی از اهمیت محصولات دارویی، که امروزه به طور معمول از جمله مقوله ها، اقدامات فیزیولوژیکی، اثرات درمانی برجسته و عوارض جانبی و نام های اختصاصی و عمومی ارائه می شود، در اختیار دانشجویان قرار می دهد. به تعامل داروهای دارویی با گیاهان دارویی و مغذی پرداخته شده است.

 118 کارآموزبالینی1و2و3و4و5 (عمل طب سوزنی):          330 ساعت

به کارورزان این امکان داده می شود تا مسئولیت بیشتری را در مدیریت عمل بیماران تحت نظارت حداقل توسط سرپرستان کلینیک نشان دهند. هر کارآموز باید برای دوره های اول و دوم از طرف سرپرست بالینی تصویب شود. این شامل برداشت های بالینی پیشنهادی غربی، تشخیص OM، و یک پروتکل درمانی توصیه می شود که شامل سوزن درمانی، نسخه های گیاهی و تغذیه ای و یا سایر روش های OM، حجامت و مسمومیت است که برای شرایط بیمار قابل استفاده است. دانش آموز پس از اتمام کار رضایت بخش در اولین کار دو دوره، بیماران را تحت نظارت کمترین درمان قرار می دهد.  کارورزان ممکن است برای موارد ورودی و مشاوره در موارد دشوار و پیچیده، بعضی مواقع با سرپرست بالینی مشورت کنند. آزمایشات آزمایشگاهی بیشتر و تصویربرداری تشخیصی همچنین ممکن است ارجاع و یا امکان مراجعه به پزشک متخصص دیگر توسط دانشجو یا سرپرست بالینی انجام شود.

119 طب سوزنی سر:                                              30 ساعت: (تئوری 10 ، عملی 20)

در این دوره طب سوزنی پوست سر و طب سوزنی دست/مچ دست معرفی می شود. از این دوره میتوان به معاینات طب سوزنی گوش، مطالعه الکترو طب سوزنی و مغناطیس درمانی اشاره کرد.

سخنرانی نمایش و تمرین.

 120 مدیریت پرونده غربی (تشخیص پزشکی غربی):         60 ساعت

این دوره شامل بحث در مورد گزارش ها، شهادت و بررسی پزشکی است. همچنین، جنبه های شغلی و مدیریتی تمرین طب سوزنی و طب شرقی را در مراکز خصوصی انجام می دهد.

  121 داروسازی گیاهان دارویی:                                   60 ساعت

دانشجویان برای آشنایی با مدیریت و بهره برداری از یک داروخانه گیاهی، از یک داروی گیاهی شناخته شده چینی بازدید می کنند، در Practicum، دانش آموزان در تهیه گیاهان خام و فرآوری گیاهان چینی با وزن، سنگ زنی و برش گیاهان هندی، تشکیل نسخه های گیاهی و کمک  مدیر داروخانه و دانشجویان Prctitione4sl با بیش از 300 گیاه اصلی که معمولاً در داروخانه ها از جمله خواص گیاهان و طبقه بندی آنها از دیدگاه علمی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرند، آشنایی خود را با بیش از 300 گیاه افزایش می دهند.

122 زیست پزشکی:                                       60 ساعت (نظریه 20 ، 40 عملی)

این دوره بر خواندن و تفسیر نتایج آزمایشگاههای رایج مورد استفاده در تشخیصهای پزشکی از جمله نتایج آزمایش خون، آزمایش ادرار، عملکرد تیروئید و عملکرد کبد متمرکز است. دانش آموزان یاد می گیرند که بین نتایج آزمایشگاههای زیست پزشکی و الگوهای TCM و همچنین چگونگی ادغام نشانگرهای پزشکی به عنوان ابزار سنجش اثربخشی برای معالجه یا آزمایشهای بالینی ، رابطه برقرار کنند.

  123  حرفه ای:                                             30ساعت

قانون اخلاق برای ثبت نام کنندگان دستورالعمل های طب سوزنی اخلاقی و عمل طب سنتی چینی را تعیین می کند. این کد براساس مجموعه ای از ارزش های اصلی است که ثبت نام کنندگان باید در روابط خود با مشتری، اعضای حرفه خود، سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و عمومی از آنها حمایت کنند. ثبت نام کنندگان حرفه ای هستند که به شکلی عمل می کنند که باعث افزایش شهرت می شود و اعتماد عمومی را به این حرفه القا می کند. آنها وظیفه دارند از این آیین نامه اخلاقی پیروی کنند و از قوانین و تحولات استانداردهای حرفه ای که بر روی مراقبت های بهداشتی اخلاقی تأثیر می گذارد آگاه باشند.

  124 حرفه ای – مهارت های بین فردی:                 30ساعت

این دوره دانشجویان را با سیستم le4gal آشنا می کند زیرا این امر بر حرفه ای ها تأثیر می گذارد.  موضوعات مربوط به مسئولیت سازمانی و فردی و سوءاستفاده از طریق مطالعات موردی بررسی می شود. دانشجویان با توجه به حقوق بیمار، رضایت آگاهانه، اجازه درمانی و امتناع از قوانین مربوط به بهداشت، نسبت به اعمال حرفه ای اقدام می کنند. درک در مورد قانون حرفه ای بهداشتی تنظیم شده و نقش دانشکده های نظارتی به شرکت کنندگان کمک می کند تا از فعالیت حرفه ای خود و محدودیت هایی که طبق قانون تعریف شده است، آگاه شوند. از طریق این دوره دانشجویان مهارت های خودآگاهی و تفکر انتقادی را توسعه می دهند. گزارش وقایع بحرانی، روزنامه نگاری و توسعه پرتفوی حرفه ای از یادگیری مادام العمر و پیشرفت شغلی آینده پشتیبانی خواهد کرد. دانشجویان مهارت های تفکر انتقادی را از طریق تجزیه و تحلیل مطالعات موردی و نقد مقاله های مجلات توسعه می دهند. مهارتهای تأمل انتقادی، دانش آموزان را قادر می سازد تا در زندگی حرفه ای و شخصی خود، به طور سازنده پاسخ دهند. پایه های نظری یادگیری عملی، بازتاب انتقادی و یادگیری تحول گرا در نظر گرفته شده است.

125  بهداشت عمومی:                                                   30ساعت

بهداشت عمومی یک نظم علمی پیرامون حفظ و تقویت رفاه عموم مردم از طریق آموزش، ترویج راه های سالم زندگی است و مطالعه گسترده بیماریها و پیشگیری از آسیب  کارشناسان بهداشت عمومی تأثیر بر سلامت ژنتیک، انتخاب فردی و محیط اطراف را بررسی می کنند تا برنامه هایی را ایجاد کنند که از سلامت خانواده و جامعه محلی شما محافظت کند. به طور کلی، بهداشت عمومی با حفظ سلامت عمومی کل جمعیت نگران است. این جمعیت می تواند در اندازه یک محله کوچک، به بزرگی کل یک کشور متفاوت باشد. بهداشت عمومی همچنین برای خدمت به افرادی که در مناطق دورافتاده زندگی می کنند و فاقد امکانات اولیه امکانات درمانی هستند و کیفیت زندگی آنها بهبود می یابد، ضروری است. بسیاری از سازمان ها چندین پروژه بهداشت عمومی را آغاز کرده اند که کشورها را به مشارکت و تمرکز بر موضوعاتی از جمله حقوق بشر، مبارزه برای عدالت و سایر برنامه های مرتبط با بهداشت کمک می کند تا به ایجاد آگاهی از بسیاری از بیماری های شدید که جوامع و جمعیت های مختلف دارند کمک کند.  در مواجهه با.

 126 تکنیک سوزن ایمن:                                           30 ساعت(عملی)

تکنیک های سوزنی و موارد منع مصرف بحث شده است. سناریوهای تمرین به همراه بهداشت مناسب، پاکیزگی و دفع بهداشتی مورد بحث قرار گرفته است. بررسی سوزن ایمن، بهداشت بیمار، بهداشت مطب و الزامات قانونی.

  127 ماساژ توینا (1 و 2):                                  120ساعت  (تئوری 40 ، عملی 80)

این دوره دانشجویان را با اصل ماساژ درمانی آرامش بخش، تکنیک های ماساژ سوئدی، تکنیک های پایه محرک، MLD ،MFR و نشانه گذاری و منع مصرف هر روش آشنا می کند. همچنین آناتومی، تشخیص و تکنیک های اساسی ماساژ آرامش بخش در کل بدن معرفی خواهد شد. واحد دوم دانش آموزان را با اصل ماساژ چینی، تکنیک های اساسی ماساژ چینی و نشانه ها و موارد منع مصرف ماساژ چینی آشنا می کند. آناتومی سطح، تشخیص و تکنیک های اصلی ماساژ چینی در سر و صورت، پشت و اندام فوقانی معرفی شده است.